Mevlana Değişim Programı Koordinatörlüğü

Üniversitemizin İlk Mevlana Personel Değişimi Gerçekleştirildi

10.11.2016

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim elemanı Dr. Afag ZEYNALLI’yı, Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde ders vermek üzere iki hafta süreyle misafir ettik.

İki üniversite arasında imzalanan Mevlana Değişim Programı Protokolü kapsamında gerçekleştirilen personel değişimi Üniversitemiz için ilk olma niteliği taşıyor. Daha önce aynı protokol çerçevesinde öğrenci değişimi gerçekleştirdiğimiz Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi ile Mevlana Programı zeminindeki ilişkilerimizi bir adım öteye taşımış olduk.

24/10/2016-06/11/2016 tarihleri arasında Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölümünde ders veren Dr. Afag ZEYNALLI, Üniversitemizde ve İstanbul’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu, bu vesile ile Türkiye’deki meslektaşlarıyla tanışma imkanı bulduğunu dile getirirdi. Ayrıca, öğrencilerin derslere olan ilgisi ve katılımından da çok memnun kaldığını belirtti.

Üniversitemiz uluslararasılaşma stratejileri doğrultusunda gerek Mevlana Programı gerekse Erasmus+ Programı kapsamında ikili anlaşmalarımız giderek artıyor ve çeşitleniyor. Bu anlaşmalar ve anlaşmalara dayalı değişim faaliyetleri Üniversitemiz öğrencileri ve personeline akademik ve kültürel anlamda farklılıkları tanıma imkanı sunmamızı sağlıyor.